سوالات متداول

◣ نسخه 2019 بر روی ایتبس نسخه 2022، 2021، 2020، 2019 و 2018 فعال میشود.(این نسخه برای کاربران قبلی با دریافت هزینه مابه التفاوت فعال خواهد شد)

◣ نسخه 2016 پلاگین، بر روی ایتبس 2016 و 2017 فعال میشود. 

◣ نسخه 9 پلاگین، بر روی ایتبس 9 تا 9.7.4 فعال میشود. 

◣ بله این پلاگین هم بر روی سازه های فولادی و هم بتنی فعال میشود و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد. برنامه فوق العاده کاربرپسند طراحی شده و نصب و اجرای برنامه بسیار ساده و سریع انجام میشود.

◣ این برنامه کاملا با آخرین ویرایش های آیین نامه 2800 و مقررات ملی مطابقت دارد. پیشنهاد میشود به آرشیو به روزرسانی های نرم افزار طی 8 سال گذشته رجوع نمایید. (اینجا کلیک کنید)

◣ کنترل سازه در حین طراحی و در محیط ایتبس باعث ایجاد قابلیت ارزشمند “کنترل مضاعف تعاملی (Interactive)” میشود.
این حالت بدین معناست که کاربر میتواند ایراد را تشخیص داده و با تغییر در مدل سازه دوباره ایراد را بررسی و برطرف نمایید و این کار را تا حصول نتیجه مورد نظر در محیط ایتبس ادامه دهد. به عنوان مثال در زمانی که مهندس طراح قصد در بهینه کردن وزن سازه دارد، قادر است پس از اعمال هر تغییر در المان های سازه، کنترل محدودیت های آیین نامه ای را نیز بلافاصله بررسی نماید.

در این حالت، فرایند مدل سازی و طراحی سازه بسیار سریعتر کامل میشود و همینطور موجب میشود سازه با شرایط بهینه تر و با ضریب اطمینان بالاتری به مرحله نقشه کشی وارد شود.

◣ خیر. تمام محصولات دارای قفل سخت افزاری هستند، نصب بسیار آسان دارند و محدودیت تعداد نصب بر روی سیستم های مختلف وجود ندارد. همچنین بر روی ویندوزهای 7 ، 8 ، 8.1 و 10 نسخه های 64 و 32 بیتی قابل نصب میباشند. نرم افزار دارای فایل راهنمای بسیار جامع میباشد. البته پلاگین بسیار کاربرپسند طراحی شده و معمولا نیازی به مراجعه به فایل راهنما نیست.

◣ اين افزونه به هيچ عنوان تغييري بر روي فايلهاي نصب شده و هسته محاسباتي ETABS ايجاد نميکند و تنها به عنوان يک رابط کاربري عمل مينمايد و در هر لحظه در حين کار ميتوان آن را فعال و يا غير فعال نمود. اين برنامه بر روي نسخه هاي پرتابل برنامه ETABS نيز قابل اجرا است.همچنین برنامه هیچ تغییری را مستقیما در فایل EDB ایجاد نکرده و هیچ اثری از خود بر روی فایل طراحی شده بر جا نمیگذارد.

شايان ذکر است که اين نرم افزار پس از آزمايشات کامل توسط شوراي عالي انفورماتيك کشور موفق به اخذ تاييديه فني از اين نهاد گرديده است.

◣ پلاگین کارامحاسب یک برنامه کمک طراحی جامع است و شامل قسمت های منحصر به فردی است که آن را در در سطح کشور بی رقیب کرده است.

از دلایل مهم این وجه تمایز میتوان به توانایی پلاگین در ارسال و دریافت متقابل اطلاعات از ETABS بدون توجه به نواقص توابع برنامه نویسی (OAPI) در این نرم افزار اشاره نمود.(حتی در ایتبس 9.7.4 که توابع برنامه نویسی وجود ندارد!) به عنوان مثال توانایی برنامه در همپایه سازی خودکار برش ها در تحلیل طیفی و یا اصلاح خودکار خروج از مرکزیت طبقات و بسیاری قابلیت های مشابه دیگر در پلاگین، جزو موارد کمک طراحی بسیار کارآمد و بدون مشابه برای این نرم افزار محسوب میشود.

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

error: Alert: Content is protected !!