سوالات متداول

◣ بله این پلاگین هم بر روی سازه های فولادی و هم بتنی فعلا میشود و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد.

◣ این برنامه کاملا با ویرایش های سال 92 مقررات ملی (و اصلاحیه های آنها در سالهای بعد) مطابقت دارد.

◣ کنترل سازه در حین طراحی و در محیط ایتبس باعث ایجاد قابلیت ارزشمند “کنترل مضاعف تعاملی (Interactive)” میشود.
این حالت بدین معناست که کاربر میتواند ایراد را تشخیص داده و با تغییر در مدل سازه دوباره ایراد را بررسی و برطرف نمایید و این کار را تا حصول نتیجه مورد نظر در محیط ایتبس ادامه دهد. به عنوان مثال در زمانی که مهندس طراح قصد در بهینه کردن وزن سازه دارد، قادر است پس از اعمال هر تغییر در المان های سازه، کنترل محدودیت های آیین نامه ای را نیز بلافاصله بررسی نماید.

در این حالت، فرایند مدل سازی و طراحی سازه بسیار سریعتر کامل میشود و همینطور موجب میشود سازه با شرایط بهینه تر و با ضریب اطمینان بالاتری به مرحله نقشه کشی وارد شود.

◣ خیر. تمام محصولات دارای قفل سخت افزاری هستند، نصب بسیار آسان دارند و محدودیت تعداد نصب بر روی سیستم های مختلف وجود ندارد. همچنین بر روی ویندوزهای 7 ، 8 ، 8.1 و 10 نسخه های 64 و 32 بیتی قابل نصب میباشند.

◣ اين افزونه به هيچ عنوان تغييري بر روي فايلهاي نصب شده و هسته محاسباتي ETABS ايجاد نميکند و تنها به عنوان يک رابط کاربري عمل مينمايد و در هر لحظه در حين کار ميتوان آن را فعال و يا غير فعال نمود. اين برنامه بر روي نسخه هاي پرتابل برنامه ETABS نيز قابل اجرا است.همچنین برنامه هیچ تغییری را مستقیما در فایل EDB ایجاد نکرده و هیچ اثری از خود بر روی فایل طراحی شده بر جا نمیگذارد.

شايان ذکر است که اين نرم افزار پس از آزمايشات کامل توسط شوراي عالي انفورماتيك کشور موفق به اخذ تاييديه فني از اين نهاد گرديده است.

◣ پلاگین کارامحاسب یک برنامه کمک طراحی جامع است و شامل قسمت های منحصر به فردی است که آن را در در سطح کشور بی رقیب کرده است.

از دلایل مهم این وجه تمایز میتوان به توانایی پلاگین در ارسال و دریافت متقابل اطلاعات از ETABS بدون توجه به نواقص توابع برنامه نویسی (OAPI) در این نرم افزار اشاره نمود. به عنوان مثال توانایی برنامه در همپایه سازی خودکار برش ها در تحلیل طیفی و یا اصلاح خودکار خروج از مرکزیت طبقات و بسیاری قابلیت های مشابه دیگر در پلاگین، جزو موارد کمک طراحی بسیار کارآمد و بدون مشابه برای این نرم افزار محسوب میشود.

◣ تمام به روز رساني ها برای رفع ایراد براي يک نسخه، تا یک سال از تاریخ فروش، رايگان است و امکان ارائه به روز رسانی و پشتیبانی پس از اتمام مدت یک سال از زمان فروش نیز به صورت رایگان و یا با دریافت هزینه ای متناسب با امکانات جدید افزوده شده به آن نسخه وجود خواهد داشت.